Skolininkai, atsirandatys karantino metu: kaip iš jų atgauti savo pinigus?
Skolininkai, atsirandatys karantino metu: kaip iš jų atgauti savo pinigus?
Pastarieji metai įmonėms atnešė nemažai išbandymų. Kai kurios sunkumus išnaudojo savo naudai, o tuo tarpu kitos tapo finansiškai neįgalios. To pasekoje vis dažniau susiduriame su skolomis, kurios atsidaro dėl šio sunkmečio. Kaip su jomis tvarkytis ir kaip užkirsti kelią jų atsiradimui?
1. Įvertinkite savo klientą prieš sudarant sandorį
Dalis įmonių, sustiprinusių savo pozicijas elektroninėje erdvėje, karantino metu išgyvena aukso amžių. Kita dalis - daro viską, kad tik išgyventų.
Todėl prieš sudarant sandorį atidžiai įvertinkite savo klientą sunkmečio akivaizdoje: ar jis finansiškai stabilus ir pajėgus dabar? Panaršykite internete, pasikalbėkite su pačiu klientu, pasidomėkite jo darbais ir jo klientais. Geriau devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kartą pjauti.
2. Nepasiduokite manipuliacijoms
Sunkmečio metu skolininkai turi daugybę pasiteisinimų.
Ir nors daugeliu atvejų jų nemokumo priežastys yra suprantamos, nepamirškite, kad jų problemos nėra jūsų verslo problemos.
Būkite empatiški, tačiau nesusitapatinkite su jų turimomis problemomis. Jūsų verslas atliko savo darbą ir jums už tai turi būti sumokėta.
3. Palengvinkite apmokėjimo sąlygas
Kai kurie verslai stengiasi ir daro viską, kad tik išgyventų sunkmečiu. Trūkstant apyvartinių lėšų, jie vėluoja apmokėti sąskaitas, tačiau visa tai - ne iš blogos valios.
Sudarykite tokiems verslams palankesnes sąlygas, pavyzdžiui, pasiūlykite mokėjimą dalimis.
Taip laimės abi pusės - jums nereikės laukti ir nuolat priminti apie neapmokėtas sąskaitas, o skolininkui bus lengviau jas padengti dalimis.
4. Visada būkite skolininko akiratyje
Vienas efektyviausių būdų kuo greičiau atgauti savo pinigus - nuolat priminti apie skolą, teiratutis, kada ji bus apmokėta, informuoti apie artėjantį terminą ir po jo sekančias priemones.
Trumpai tariant - būti labai aktyviems ir nuolat išlikti skolininko akiratyje. Taip skolininkas laikys jūsų sąskaitą prioritetine ir atsiradus galimybei ją apmokės pirmą.
5. Nerizikuokite ir pasinaudokite pagalba
Jei skolininkas nerodo geranoriškų veiksmų, vengia kontakto, meluoja, išsisukinėja ir nededa jokių pastangų į tai, kad skola būtų padengta greičiau, rekomenduojame su tokio tipo skolininku ilgai nedelsti.
Nepamiškite - kuo skola senesnė, tuo sunkiau ją atgauti. O jei geranoriškai patiems susitarti nepavyksta, nebijokite kreiptis pagalbos į mus - mielai jums patarsime ir padėsime atgauti jūsų pinigus.
Susisiekite su mumis - suteiksime nemokamą konsultaciją, kaip geriausia elgtis jūsų atveju.

Jeigu turite prašymų, susijusių su asmens duomenų apsauga, kitų prašymų, klausimų, pretenzijų ar tiesiog norite išreikšti savo nuomonę, kviečiame susisiekti su mumis paspaudus žemiau esantį mygtuką ir užpildyti užklausos formą.